Мінсін Ленг
Тяньцзіньський медичний університет, Тяньцзінь, Китайська Народна Республіка
Сяосюань Го
Медичний факультет, Університет Нанкай, Тяньцзінь, Китайська Народна Республіка
Чун’ян Вей
Тяньцзіньський медичний університет, Тяньцзінь, Китайська Народна Республіка
Чжоухуйлін Лі
Тяньцзіньський університет традиційної китайської медицини,
Тяньцзінь, Китайська Народна Республіка
Сіньїн Гао
Тяньцзіньський університет традиційної китайської медицини,
Тяньцзінь, Китайська Народна Республіка
Дангмін Хоу
Тяньцзіньський університет традиційної китайської медицини,
Тяньцзінь, Китайська Народна Республіка
Чунцзюнь Лі
Тяньцзіньський медичний університет,
Тяньцзінь, Китайська Народна Республіка;
Центр управління охороною здоров’я, Тяньцзіньський об’єднаний медичний центр, лікарня при Університеті Нанкай, Тяньцзінь, Китайська Народна Республіка
DOI :
Резюме
Історія питання
Гіперінсулінемія (ГІ) є поширеним ендокринно-метаболічним порушенням при ожирінні і тісно пов’язана з серцево-судинними захворюваннями.
Мета
Це дослідження спрямоване на вивчення впливу прогресивного зниження маси тіла на ГІ та фактори ризику серцево-судинних захворювань.
Методи
Ми включили 68 пацієнтів з надмірною масою тіла або ожирінням. Оцінка складу тіла, визначення клінічних показників та тест толерантності до глюкози 75 г перорально були проведені на початковому етапі та після 12-місячного зниження маси тіла для оцінки ГІ та чутливості до інсуліну. Людей було поділено на чотири групи залежно від відсотка зниження маси тіла (< 10 %, ~20 %, ~30 %, >30 %) для вивчення ремісії ГІ та змін у складі тіла і факторах серцево-судинного ризику.
Результати
В кінці дослідження було обстежено 66 учасників. Прогресивна втрата маси тіла достовірно знижувала рівень глюкози та інсуліну в плазмі (P <0,001, Pдля тенденції <0,001) і не призводила до прогресивного зниження серцево-судинних факторів ризику (Pдля тенденції <0,001). Чим більший відсоток зниження маси тіла, тим більша частота ремісії інсулінорезистентності та гіперінсулінемії (Pдля тенденції <0,001), яка досягає 100 %, коли втрата маси тіла перевищує 30 %. Після поправки на такі фактори, як вік, стать і прийом ліків, ремісія ГІ все ще була пов’язана з прогресуючою втратою маси тіла.
Висновок
При прогресивному зниженні маси тіла у людей з надмірною масою тіла або ожирінням спостерігалося подальше поліпшення глікемічних показників, складу тіла, ГІ та інсулінорезистентності.
Ключові слова: гіперінсулінемія, ожиріння, інсулінорезистентність, втрата ваги, склад тіла.
Опубліковано: 2025
Як цитувати:
Мінсін Ленг, Сяосюань Го, Чун’ян Вей, Яньцзю Чжан, Чжоухуйлін Лі, Сіньїн Гао, Дангмін Хоу, Чунцзюнь Лі (2025). Прогресивна ремісія інсулінорезистентності/гіперінсулінемії, спричинена зниженням маси тіла та покращення факторів ризику серцево-судинних захворювань. Діабет Ожиріння Метаболічний синдром 3(14), 35-48.